FavoriteLoadingTarif Defterime Ekle


+

-


Blogumu takip edenler bilir,  mutfağa girdiği günden son 3 yıla kadar  sayısız hüsrana uğramış,sonra da sırf paylaşarak öğrenmek,öğrendiklerini paylaşmak için blog açmış bir bloggerim ben!

Hani hep deriz ya ”Zaman” diye.

İşte o ”Zaman” henüz beni olgunlaştırmadan,mecburen ve sıfır tecrübeyle mutfakta 1 başına kalmışlığımın bunda payı oldukça büyük elbet!

O zamanlar değil,bir gün  bir blog yazarı olup,bunca tarifi yapabilmek,bir pandispanyayı kendi başıma hazırlayıp,çökmeden veya kaskatı kesilmeden düzgünce hazırlayıp koymak bile ulaşılması imkansız bir hayaldi sanki!

Aradan epey ”Zaman” geçti,ben büyümeye ve  mutfak olayını kavramaya başlayıp,üzerimdeki acemiliği, sakarlığı ufak ufak atıp,cesaret kazandım ve daha iyisinin de olabileceğine dair filizlenen inancımla blog açtım.

Tüm bunları pek çok kez yazıların arasında anlattım.

Sonrasını biliyorsun. :)

Öğrendikçe,yeni keşifler yapmak,yeni keşiflerin ardından gelen o tarifsiz heyecanı sizlerle paylaşıp,onaylarınızı ve birbirinden güzel yüreklendirici,daha iyiye sevk edici sözlerinizi duymak her gün daha güzelini yapmaya itti beni.

Ve bugün GoldMaster’ın düzenlediği ” Ramazan Mutfakları’na Sihirli Eller Dokunuyor !” etkinliğinin, sihirli ellerden biri  ben oldum!

Öyle güzel bir duygu ki,tarifi zor..

Bazı insanlar vardır,doğuştan hamarat,3 yaşında mutfakla tanışıp,5 yaşında şef kıvamına gelen.

İşte onlardan biri olmadığım,pek zor aşamalardan geçip de bugünlere eriştiğim için olsa gerek, bu etkinliğin sonucu beni çok duygulandırdı,umutlandırdı ve elbette mutlu etti.

Dilerim, sarf edilen çabalar her zaman yerini bulur,emekler  karşılıksız kalmaz..

Yarışmaya katıldığım menüler ise şöyleydi : 

1- Sepet Sepet Yumurta ve Güllaç   

2-Amerikan Püreli Tavuk Sarma ve Semizotu Salatası

3- Sultan Kebabı ve Antalya Piyazı 

4- İftar Soframız ve İki Nefis Salata 


Böyle güzel bir etkinliğe katılmama vesile olan arkadaşım Filiz Çayalkaya Orhan’a, Ohannes Kan,Gülhan Kara, yarışmayı düzenleyen GoldMaster ‘ a ve blogumu açtığım günden beri beni hiç yalnız bırakmayan siz sevgili takipçilerime çok teşekkür ediyorum..

Nice nice güzellikleri paylaşmak umuduyla..