ANA SAYFA HAKKIMDA TARİF DEFTERİ MUTFAK ÖLÇÜ TABLOSU İLETİŞİM
BABİL’DE ÖLÜM İSTANBUL’DA AŞK

BABİL’DE ÖLÜM İSTANBUL’DA AŞK

LoadingTarif Defteri'ne Ekle
İskender Pala’dan aşk ve macera dolu bir roman..Fuzuli’nin Leyla Ve Mecnun kitabında gizlenen Babil hazinelerine dair sırlar ve kitabın başından geçenlerin,gezdiği ülkelerde tanık olduğu olayların,yine Leyla ve Mecnun kitabı tarafından kaleme dökülüşü gibi ustaca bir lisanla yazılmış sıradışı bir roman..
Fuzuli’nin Leyla ve Mecnun’da sakladığı sırların peşine düşen,hırsızlar ve bilginler..Kitabın peşinden koşan onlarca insan ve yaşanan türlü entrikalar, aşklar,ihanet ve iyilikler..
Tarihten notlarla zenginleştirilen bu kitabı okuduğunuz zaman, 350 yıllık belli başlı olayları da öğrenmiş oluyorsunuz..
İskender Pala’nın okuduğum bu ilk romanından sonra diğerlerini de okumak için içimde beliren büyük hevesi ziyana uğratmamak adına ilk fırsatta herhangi bir kitabını alıp okumayı ve en kısa zamanda paylaşmayı ümit ediyorum.
Yazarın yazılarındaki zenginliğin bana çok şey kattığını düşünüyorum ve de bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum..
Gök kubbenin altında insanın ruhunu soyan kötülükler ve giyindiren aşklar adına….
 

7 yorum

 1. ooo süper tam bana uygun bir konu. alınacaklar listesine girdi. sağol canım

 2. Siz de sağolun :)Memnun kalacağınızı umuyorum..

 3. sanırım ben bu kitabı okuyalı 4 yıl filan olmuştur. hayatımı değiştiren kitap 🙂 yani ki mesleğimi seçmemde büyük etkisi oldu bundandır ki övebileceğim her fırsatta mutlaka bir iki kelam etmeden geçemiyorum 🙂

 4. canım,
  bu kitabı eşim almış birkaç ay önce, yeni başladım okumaya. iskende pala nın kitaplarını çok severim. Katre-i matem de çok güzeldi, tavsiye ederim, sevgilerimle…
  Not; dondurma yemeğe bekliyorum :))

 5. canım,
  bu kitabı eşim almış birkaç ay önce, yeni başladım okumaya. iskende pala nın kitaplarını çok severim. Katre-i matem de çok güzeldi, tavsiye ederim, sevgilerimle…
  Not; dondurma yemeğe bekliyorum :))

 6. Mine’cim ; ben de çok seviyorum İskender Pala kitaplarını,Katre-i Matem2i aldım fakat okumaya başlayamadım henüz:) Tüm kitaplarını okumak istiyorum inşAllah..
  Davetine birgün icabet edebilmeyi diliyorum 🙂
  Çok teşekkürler canım..

 7. Iskender palanın denemelerini bilenler bilir, müthiştir, doyulmaz.. Bence roman yazmasın, denemelere devam…

Yorumunuzu yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.