ANA SAYFA HAKKIMDA TARİF DEFTERİ MUTFAK ÖLÇÜ TABLOSU İLETİŞİM
ÇARPAN BALIK

ÇARPAN BALIK

LoadingTarif Defteri'ne Ekle

Balık türlerinin içinde en lezzettisi olduğunu düşündüğüm sokar balığı,çarpan balık olarakta geçiyomuş yeni öğrendim.Temizlerken hatta pişirirken ve yerken dikkat edilmediği takdirde kılçıkları batıp insana epeyce eza ve cefa verebiliyor:) Ufak tefek bişey ama marifeti büyük:) Balıkçılarda çok fazla bulunmuyor sanırım,gidip sizin avlamanız gerekiyor.Balık avı hakikaten çok harika bir olay:) İnsanı çok rahatlatıyor vede insanın kendi tuttuğu balığı yemesi kadar güzel bişey yok.Sabahın erken vaktinde deniz bir çarşaf misali serilmişcesine tüm dinginliği ve berraklığıyla size ev sahipliği yaparken, ağına takılıp sana doğru balıkları görmek onları tek tek çıkartmak acaip heycanlı bişey..Balıklar için de öyle olduğu bir gerçek.İnsan olayın o boyutunu düşününce haliyle buruklaşıyor ama,benim ağıma gelmese başkasının ağına takılacak.Balıklar adına üzgünüm ama,yapacak bişey yok..Balığın tarifine gelince:) Tavaya yağı alıp balığı kızartıyoruz.Yağın iyice ısınmış olmasına dikkat edelim..
Çok lezzetli bir balık,denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

 
Bu yazının etiketleri:

2 yorum

  1. “çarpan balık” enteresan bir isim. balıksever biri olarak fikrimi belirtmek istiyorum görüntü şahane, tadınında şahane olduğundan şüphem yok. ellerinize sağlık zeliha.

  2. Varya soyle iyi bi balik yemeyi cok ozedim. Bende bu aralar deniz urunlerine cok takiliyorum. Daha tam olarak bloga onlari eklemedim, yavas yavas baslayacagim.

Yorumunuzu yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.