ANA SAYFA HAKKIMDA TARİF DEFTERİ MUTFAK ÖLÇÜ TABLOSU İLETİŞİM
CEHENNEMİN DİBİNE GİT

CEHENNEMİN DİBİNE GİT

LoadingTarif Defteri'ne Ekle
”Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle…Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa; git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın”diyerek aşka ve sevgiye dair yepyeni, bir o kadar da çarpıcı bakış açılarıyla okurunun karşısına çıkan Erdal Demirkıran, aşkı yararlı hale getirmenin yollarını anlatıyor…
Kitap 3 bölümden oluşuyor.
1 Aşk Hakkında Her Şey,Birinci bölümde yazar, bugüne kadar aşk hakkında yazılan birçok şeyi reddederek bambaşka şeyler anlatıyor. Örnek verecek olursak, ‘Allah aşkı yoktur!’ diyerek bilinen kalıpların ötesine geçip yepyeni bir tartışma başlatıyor. İlginç olansa tartışma konusu değil, tartışmanın başladığı anda yazarın lehine sonuçlanıyor olmasıdır; çünkü dünyanın en akıllı insanı kıvrak zekası ve usta kalemiyle konuyu kendine has üslubu çerçevesinde akıl almaz bir noktaya taşıyor.
2 Evlilik Hakkında Her Şey..
Evlilik konusuna derinlemesine bir bakışla yaklaşan Erdal Demirkıran, eşlerin kendilerini sorgulamasını sağlayacak ifadeleriyle dikkat çekiyor.
3 Cehennem Hakkında Bazı Şeyler,
Zihinde oluşturulabilen bir Cehennem’den bahsediyor dünyanın en akıllı insanı. ‘Canını sıkan kim varsa yolla bu Cehennem’e ve kurtul!’ Sonuçta Cehennem diye biyer var ve sen seni üzenleri içinde taşıyıp dert tasa sahibi zorunda değilsin,sen çok değerlisin ve kimsenin seni üzmesine izin vermemelisin.Başkaları sana değer versin istiyorsan önce kendine değer vermelisin,zaten sen kendini sevdikten kendinle barışık olduktan sonra negatif yaklaşımları umursamazsın bile:)kim ne derse desin.Bu hayat senin hayatın iyiyi doğruyu ayırt edip ona göre yaşamalısın,gibi msjlar veriyor( ben böyle anladım:))..Farklı bakış açıları geliştirmeme yardımcı olan,okurken insanı sıradan bir kitap okuyor gibi değilde yazarla birebir sohbet ediyor gibi hissetmesine neden olan bu olağandışı insana saygı ve geri kalan hayatında başarılar diliyorum..
 

3 yorum

  1. Anonymous says:

    kitabın ismi çok ilginçmiş :)ama içeriği güzel gibi.kitap okumayı seven biri olsam hiç düşünmeden alabilirdim,ama 3 sayfa bile okuyacağımı sanmıyorum.yine de paylaşım için tşkrlr

  2. Kitabın ismine bayıldım. Yazını okuduktan sonraysa kesin almaya karar verdim. Hemen listeme ekliyorum. 🙂

  3. Pingback: Umut Sepeti – Seçkin Yemek Tarifleri – Bir Türk Dünyaya Bedel İki Türk Lak Lak Eder !

Yorumunuzu yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.