ANA SAYFA HAKKIMDA TARİF DEFTERİ MUTFAK ÖLÇÜ TABLOSU İLETİŞİM
Soygunun Adı : TTNET !!!!

Soygunun Adı : TTNET !!!!

LoadingTarif Defteri'ne Ekle


İnsan kendi,eliyle,ayağıyla,daha da kötüsü, sahip olduğunu sandığı aklıyla soyulur mu ?

Soyuluyormuş.. Hem de koskoca bir kurum tarafından !! ( Ya da kocaman gözüken ama gözümde ufaldıkça ufalan )

Üstelik bir ben değilmişim bu soyguna uğrayan !

Bundan 1 yıl önce, ev taşıdığımız sıralarda, internet sıkıntımızı kısa süreliğine giderme amaçlı ( Ki sınırsız sabit net her zaman en iyisiydi) reklamlarına , aldandığım TT NET tam bir facia !

Sadece 1 ay normal şekilde faturam geldikten sonra,  1 GB fazla kullandığım için 97 tl gelen faturayı görünce şok oldum!

Ki bunun  4 GB olanı bile faturanın4/1 ‘inden daha azdı !

Neyse olan oldu diye ve elimizden de başka gelen bir şey olmadığından mecburen ödedik !

Ve boyumuzun ölçüsünü almış olarak,hemen sınırsız internet kullanmaya başlayarak TT NET ‘i gözümüzün görmeyeceği bir yere kaldırdık !

O günden sonra da, çok mecbur kalmadıkça kullanmadık..

Sadece her ay,gelen yine o çok makul ! faturaları ödemek zorunda kaldık!

1 yıllık sözleşme vardı ve o para paşa paşa ödenecekti el-mecbur!

Ödedik..

Hiç kullanmadığımız netin parasını,hem de katmerli katmerli ödedik!

Haziran ayı gibi,tüm borçları sıfırladığımızı sanarak kapattırdık !

Ama kurtulmak ne mümkün! Elini veren kolunu kaptırıyor vicdansızlara !

Ara ara,acaba gerçekten kurtulduk mu diye aramızda konuşurken, bugün yine arandım TT NET’ten..

Avukat,ceza,borç kelimelerini duyunca, sinir sistemin çöktü ve tehdit olarak nitelediğim ”Konuşmalarınız kayıt altına alınıyor” cümlesi de çöken sistemimi düzeltemedi !

Hanımefendinin bir suçu yoktu belki ama, bu düpedüz bir soygundu ve ben güçlünün karşısındaki aciz  vatandaş konumunda olsam da susmaya hiç niyetim yoktu !!!

Üstelik bu dertten muzdarip olan bir ben de değilim..

Netini kapattırdığını sanarak, rahata erdiğini düşünen, aylar sonra gelen binlerce liralık faturayla şaşkına dönen yüzlerce vatandaş,binlerce mağdur insan var !!

Ve bu insanların paşa paşa o faturaları ödemekten başka yapabilecekleri hiç bir şeyleri yok !

Karşıda kocamaaaan !! bir kurum var,biz de neyiz ki !

Sesimizi kim duyar ki bizim ?

Önüne gelen soysun, hakim desin,avukat desin,faiz desin,yok o öyle değildi böyleydi diyerek yine haklı kesilsin başımıza!

Yok arkadaş !

Benim bu duruma tahammülüm yok !!

Verdikleri sözlerin ardında durmayan, halkı aptal yerine koyan, derdini bir türlü anlamayan,paradan başka zerre düşüncesi olmayan bu kurumu ve benzerlerini kınıyorum !!

Karşıdaki kurum,bunun adına ”Şirket Politikası” diyorsa, sen aylarca kullanmadığın netin parasını katmerli katmerli ödeyip,kapattırdıktan sonra hala ödeme yapmak zorunda bırakılıyorsan,sebebini sorduğun zaman karşında muhatap bulamıyor, derdini anlatamıyorsan bu bildiğin soygundur !

Benim bu duruma sessiz kalmaya, kaz gibi yolunmaya hiç ama hiç niyetim yok !

Korkarım,ben bu faturayı ödesem de,hatta ölüp bu dünyadan göçüp gitsem bile bu TTNET soygunu çocuklarıma,hatta torunlarıma miras kalacak,onlar da ”Vay be ninemiz de ne internet kullanırmış,hala borcu bitmedi.” diyerek beni pek de hayırla yad etmeyecekler !

Bu durumda, mağdur ve mağdur olmaya aday veyahut bu sınıfların dışında olan tüm duyarlı arkadaşlarımın öneri ve düşüncelerini belirtmelerini rica ediyorum …


 
Bu yazının etiketleri:

52 yorum

 1. bizde 2 ay önce Ttnet’i kapattırdık..şimdi acaba kapattılarmı diye bende şüpheye düştüm..borcum varmı diye bir sorgulayayım..

 2. Zelihacım bende bir TT Net magduruyum.bende 1 yıllık sözleşme yapmıştık sözleşme bitim tarihini bize bildirmedikleri gibi ay sonunda yüklü bir fatura göndermişler.Bizde tlf ile neti kapattırdık.ama o faturayı ödedik.Bir ay sonra yeniden bir fatura geldi itiraz ettik ama mümkün degil kabul etmiyolar ödeyin araştıralım gerekirse paranızı geri veririz dediler.ben ve benim gibi birçok arkadaşım bu konudan şikayetçi..Artık yeter birileri bu konuya el atmalılar yıllarca yolunmaktan bıktık..

 3. Anonymous says:

  Merhabalar Zeliha hanımcım ve degerli arkadaşları….

  Öncelikle sunu belirtmek isterimki bizler SİYASET YAPMIYORUZ BİRLİK BERABERLİĞİMİZ…. KİMSENİN KOLTUGU YERİ DEGİL YADA CAMUR ATILMIYOR..Bizler bireyiz ve gerekirse cana can olup yolacıkarız ki bu konuda magduriyet denildiğinde CAN olmaya hazır birey olarak bu konuda yasadıgımı paylaşmak isterim..Telekom ile bu konuda benimde hemde iki hat ile sıkıntım oldu.Biri adıma kaıtlı oglum için istanbulda aldıgım ttnet digeride ankarada alınan idi..Uzunca zaman kullanılan sonra bosuna neden para ödüyorum deyip biri ulustan diğeri sincandan paraları ödenerek kapatıldıyı sözlü duyan ben evimde yasamıma devam ederken yaklasık 1 yıl gibi bir sürec sonra(hiç bir fatura gelmeden)icra kagıdı ile karsılaştım..Önce cok agladım avukatı aradım ödeyeceksiniz yoksa maasınıza yollarız dedi yıkıldım..Burada amac magdur edilmekve para kazanmak oldugu düşüncesi ile silkindim.Önce TELEKOM Genel müdürlüğüne acıklayıcı mektup yazdım hatta kamera kayıtlarını istedim.Bana cevap geldi vermek zorunda oldukları için ama tabiyki olumsuz..Bu sefer oturdum BİMER e acıklayıcı magduriyetimi bildirir yazı yazdım benden evrakları istediler hepsini ibraz ettim aradan zaman gecinmce telekom genel müd avukatlarından biribeni aradı ve evrak istedi.Ama ona faks cekmeme gerek kalmadan Basbakanlıktan bana yazı geldi yazıda telekoma bilgi soruldugunu ve yollanan yazıyı bana ilettiler.YAZIDA İNCELENDİĞİNİZ İYİNİYET OLDUGUNU VE BORCLARIMIN TAMAMININ İPTAL EDİLDİĞİNİ YAZMIŞLARDI…
  Tabiyki cok mutlu oldum
  Yanlız burda arkadaslarıma nacizane bir önerim telekom yada baska kurum ile sözlü degilyazılı talep alınması..KAPANMIŞTIR-BORCU BİTMİŞTİR..
  Bazen sunu düşünürdüm hepmi bana olur diye ama inanın hem turkcell ile hem avea ile BUNA BENZER SIKINTI yasadım buldum ödediğim makbuzları söke söke aldım..Yılmadan evraklarıda saklayın ne olur arkadaslar.
  AMAC BELLİ ACABA KOPARABİLİRMİYİZ….
  Bir kerede bir magaza ile yasadım böyle birsey adamların bana borcu vardı 68 tl hiç unutmam yıllar önce bebe magazasıydı..arkadasımın bebegi olunca ona dedim al sen kullan bu cekidiye meger kapanmış magaza bana 6 ay sonra 68 tl sanki onlar alacak gibi icra yolladılar 68 tl 750 olmuş icrayla 2000 küsür agla agla tüketici hakiminin yanına gittim agla agla o ilk tecrübemdi:)) dava actık bana aradıgım avukatlar öde yoksa icra yollarım diyen avukatlar burda öyle biri yok diye mahkeme evragını geri yolladılar mahkeme bana beni magdur ettikleri için % 40 ceza ile faiziyle para ödemeye mahkum etti ve dosyalara hakim beyin dediğine göre ozaman için örnek bir dava diye kayıtlara gecmişti..
  Burda sunu lütfen anlayın haklıysanız korkmayın avukat degilim ama yönlendirme adına herzaman yardımcı olurum..SEVGİLER Zeliha hanımcım böyle bir konuyu paylaştıgınız içinde tesekkur ederim..

  • Aytop hanım, gösterdiğiniz hassasiyet için çok teşekkür ederim.
   Görüyorum ki,pek çok kişi mağdur edilmiş maalesef.
   Susmak,paşa paşa ödemek yerine hak aramanın,bunu yılmadan yapmanın fayda sağlayabileceğini yaşadığınız olayla öğrenmiş olduk.
   Umarım tüm mağdurların mağduriyetini giderecek adımlar atılır..

 4. bende bu ay ek olarak eve ttnet bağlatmayı düşünüyordum bir kez daha düşüneyim diyeceğim ama benim şuanda kullandığım mobil modemle benim ödediğim faturalara bakarsan çıldırmak değil kullandığım internet şirketinin çok daha vicdansız olduğunu düşünüyorum şimdi elini veren kolunu ciddi bir şekilde kaptırıyor , limiti aşmamaya özen göstersem de nasıl oluyor da her ay 8 gb tı doldurduğum yönünde kat kat fatura ödüyorum , senin kullandığında mobil modemse tt netin söz ettiğim şirket aslında aynı şirket ama malesef el mecbur :(, umarım bir gün vergi de dahil verile hiç bir hizmette halk bu kadar sömürülmez ,

  • Bunların hepsi aynı,al birini vur ötekine ! Superonlıne ın da farklı olacağını sanmıyorum ancak,sabit sınırsız hatlar nispeten daha kullanışlı..
   Benimkisi de mobil modemdi, bir kere almış bulunduk bakalım nasıl kurtulucaz :((

 5. Kapatma dilekcesi verdigim neti kapatmayalim donduralim sozlesme sureniz bitsin sonra kendi kapanir diye dondurma dilekcesi e donusturen kendi genel mudurlukleindeki personelden tasindigim evde baska ir adsl abonesi coktan baglanti yapsada aylarca bosa fatura gelen aynen sizin gibi arandiktan sonra birsuru borcla yuzyuze kalan bir vatandas olarak dilekceler yazdim onlarca kez sikayet ettim borcu odeyip kurtuldum sanarken yillar once kapattigim telefon aboneligimden dolayi bir bircla daha karsilasmamla benim adima baska hangi borclar diye bakarken sorun yasadigim adsl abonligine kapattiktan sonra bir fatura daha gelmis gene gecikme faizi altinda birsuru para talep ediliyor hic bil fatura yada bilgilendirme yapilmadi kapatirken soylenmedi ben bir ay kirk gun sonra kullanmadigin halde bir fatura daha odenecegini nerden bileceksem ama el mahkum odedik onlarida umarim bu sefer bitmistir diye abone numaralarindan aylarca borc sorgulattimm birsey cikmadi genel mudurluklerine gidip envayi cesit mudurle gorustum dilekceler verdim abone merkezi tarafindan onlarca kez arandim yeni abonelik satalim diye derdimi onlarada anlattim ama sonuc koca bir sifir biz gerekli incelemeyi yapip size donecegiz oluyor malesef odedigimiz haksiz paralarin yaninda bolca sinir sitres yanimiza kar kaliyor

  • Ahhhh ahhhh, ne desem bilemedim ki 🙁
   Bir dokun,bin ah işit misali..
   Millet nasılsa kuzu kuzu ödüyor diye resmen söğüçlüyorlar !İnsana da ömründe kullanmadığı,ayıp saydığı kelimelerin yeri gelince nasıl da kendiliğinden dökülüverdiğini göstermiş oluyorlar !

 6. aynen durum boyle oluyor iş yerımızde bızım de başımıza farklı bır durum geldi.Sonuç olarak ttnet ten uzak durmak en ıyısı anladık

 7. Anonymous says:

  gerçek sinir bozucu bir durum.en iyisi sınırsız net.ama ondada sık sık kesinti oluyor..

 8. biz bir yıllık sınırsız taahhütlü inter aldık ve 65 tl idi ama ne varki hiçbir zaman 65 tl ödemek 90 dan aşağıya faturamız gelmedi.okul için aldığımız ttneti okullar kapanınca kapatmak istedik ama tabi ne mümkün kapatamadık ve bizde evden interneti bilgisayarı modemi ne var ne yok kaldırdık.şuandada taahhüt bitene kadar bizi ayda 15 tl lik bi tarifeye geçirdiler 6 ay boyunca net kullanmıyoruz ama 15 tl denen fatura her ay 35 tl geliyor.her ay ttnet le kavga edip kapatıyoruz çünkü herseferinde onlar haklı.artık sadece beddua ediyorum

  • Gülhan, tam da benim,bizim pek çoğumuzun yaşadıklarını yaşamışsın !
   Adamların umurunda değil,sen yırtın,kendini parala,bağır çağır, aldıkları paraya bakıyorlar !
   Aptal yerine koyuyorlar insanı,yok kıl,yok tüy deyip,dediğin gibi kendilerini haklı çıkarıyorlar !
   Ancaak,yanlarına kar kalmayacak,elbet sorulacak hesabı !

 9. Ben ttnet kullanmıyorum. bizde kablo net var. hem kablolu tv miz uydudan geliyır hemde sınırsıznetimiz. Yani hem tv me hemde netime sabir 49 tl ödüyorum hızıda 3 katı..
  Üüldüm açıkcası neden böyle şeyle ryaparlar analamak mümkün değil.

  • Burada kablo net yok maalesef 🙁
   Mecburiyet olmasa, hem neti hem telefonları kapatıp oturucam öylece !
   Zaten mecbur olduğumuzun bilinciyle böyle bindiriyorlar ya !
   Anlamak mümkün aslında,vicdansızlık,haysiyetsizlik,iş ahlakından yoksunluk bunun anlamı ! Paraya düşkünlük var tabi bir de !

  • Benimde ttnet 1 yıllık sözleşmem birkaç güne kadar bitiyor,bir süre netsiz kalıcam ,her ay 63 tl ödüyordum ,sözleşmem bitecek olmasına rağmen telefonuma mesaj atmışlar 12 ay daha taahüt vermezssem 78 lira ödeyecekmişim her ay..bu neden anlamadım?sözleşmem bitince kapatmaları gerekmiyormu?yarın gidip kapanışını vereyem bari ,kablo net bağlatayım ben de ,kaç gündür araştırmadayım sanırım en iyisi o…

 10. Anonymous says:

  Dalancey nick arkadasım ŞUNU UNUTMAYALIM yazılı alacagız bunun sıkıntısını yasayanlarız zaten.. sözlü hiç bir seyi kabul etmeyecegiz(Calışanlar karsıyı ikna kabiliyeti ile yetiştiriliyorlar bunu unutmayın bizlerde vicdan var karsıya inanan ruh var kanıyoruz..HAYIRRR) adam vizayı kapattırıyor 3 sene sonra adama 1 kuruş(laf icabı yani cüzi rakam) kalmış deniyor yıllarsonra o borç geliyor dünya para icra hadi ayıkla pirinci misali LÜTFEN YAZILI ALALIM
  Haklıysanızda parayı ödemeden ugrasımızı yapalım eger parayı öderseniz kabul etmiş oluyorsunuz ve mahkemelerle ugrasmak zorunda kalınır..

 11. Bu konuyu yazdığınız çok iyi olmuş çünkü sadece kendimiz uğradık böyle bir haksızlığa diye için için sinirlenmiştik…yazın kısa süreli yalın int diye bir kampanyaya başvurmuştuk, yurt dışından sadece iki aylığına yurda gelince ve reklamlarını da görünce tam da bize göreymiş diye sevinip bütün yapılması gerekenleri yapıp abone olmuştuk. Daha tam kullanamadan, iki gün bile olmadan 4GB lık kotanızın dolmasına çok az kaldı diye uyarı mesajını alınca allak bullak olduk ve başladı tabii diyaloglar ama nafile her zaman olduğu gibi haklı oldukları konusunda ısrarcı davrandılar,ben de inat ettim ve modemi kapatarak kullanmadık…dikkatli olup bakmasak kimbilir ne kadar ek ödeme gelecekti kimbilir…paylaşım için teşekkürler, size ve mağdur olan herkese geçmiş olsun…

  • İlk başlarda,sanırım bizde sıkıntı var diyerek ben de sesimi çıkarmamış,senin dediğin gibi kendi kendime sinirlenip oturmuştum.
   O kadar faturayı ödeyip,üzerine kapattırıp hala fatura gelmeye devam edince zıvanadan çıktım !
   Çok klasik olacak ama,bunların hepsi aynı !
   Sen yine de bak arada,kontrol et,ben 11 ay kullanmadım neredeyse ancak,fazlasıyla geldi faturalar..

 12. Anonymous says:

  Yıllarca sabit ücretlerinden dolayı telekomdan, internet kullanımı hizmetini telefondan ayırmadıkları için ttnetten nefret ettim. Mecbur olduğum için kullandım. Taşındıktan sonra fiberinternete geçince aboneliğimi iptal ettim. 2 yıl sonra (birkaç gün önce) icralı tehditli ödenmemiş borç ihbarnamesi aldım. Paşa paşa faiziyle ödedim. Basit bir sorum var, madem borcum vardı neden hattımı kapatıyorsun? Telekom ve ttnet tekel kuruluşlar, fırsat buldukça vatandaşı soymaya devam edeceklerdir. Benim asıl isyanım bu soyguna müsade edip seyirci kalan devletedir. Yazıklar olsun tekel işletmelere vatandaşını ezdiren (ve bundan dolaylı olarak nemalanan) devletimize.

  • Hep mecburiyetten kullanıyoruz maalesef 🙁
   Buna inanmak istemiyorum ama,görülen o ki,devlet halkın değil güçlünün yanında gibi gözüküyor!
   Burda bu yazıyı görenler bu kadar,bir de görmeyen mağduriyetini kimselere açamayıp, o paraları ödemek zorunda bırakılan kim bilir kaç tane insan var ?

 13. aslıhan says:

  merhaba Zeliha hanım,
  bloğunuzu uzun süredir zevkle takip ediyorum.ellerinize sağlık:)
  son yazınızı okuyunca ve ortak bir dertten muzdarip olduğumuzu görünce yorum yazmadan geçemedim.
  geçen hafta kapıda bir zarf vardı,ttnetten. iki buçuk yıl evvel kapattığımızı sandığımız hesabımıza dair kalan bir borçtan bahsediliyordu ve ödenmezse avukat vs diye devam ediyordu.hesabı kapadığımız gün ise dun gibi aklımda.görünen borcu ödedikten sonra ısrarla hesabı kapattığımıza ve borcumuz olmadığına dair bir belge istememize rağmen verilmedi.sorun olmayacağını,hesapta bir şey gözükmediğini söyleyip gönderdiler. şimdi ise yani aradan bunca zmn geçtikten sonra bildirimde bulunuyorlar.bu nasıl bir ahlak bu nasıl bir fırsatçılık aklım almıyor.insanları ne yerine koydukları ortada.nasıl olsa uğraşmaz öderler diye düşünüyorlar heralde.

  • Aslıhan hoşgeldin, gönül isterdi ki böyle tatsız olaylar olmasın,biz hep güzel paylaşımlar yapalım ama olmuyor işte..
   Yaşadıklarınızı yaşadım ve daha da yaşamaktan korkuyorum !
   Bildiğin çete sanki !
   Devletin gözü önünde yapılan bir soygun !
   Üzgünüm ki, aynen dediğin gibi,nasılsa devlet bizden yana deyip vuruyolar halkın sırtına !
   Kul hakkımı helal etmiyorum..

 14. bankacılar da aynı.
  Bize de kart ücreti yok denen kartın ücreti yansıtılınca kart iptal ettirmeye çalıştık, yok bonus olarak verelim falan filan dediler. O ücreti bonus olarak verdiler bir ay, öbür ay kart ücreti altında yine kestiler. Bunlarla uğraşılmaz kapatmak istiyoruz dediğimizde de o ücreti paşa paşa ödedik. Elini veren kolunu kurtaramıyor malesef.
  Kapattık denilen şeyden borç yüklemek nasıl bir vicdansızlıksa artık pes.

 15. Aynı seyler benimde basıma geldi kapattık dediler ama kapatmamıslar 5 ay sonra ttnetten yazı geldı.Az ugraşmadık ama ödedik iyiki uygun fiyatlı tarife vardı ki 150 tl ile kurtulduk.Tel int kapattırmak yerine dilekçe ile basvurmak yoksa işleme almıyorlar kapattırmayı.

 16. herkesin bir derdi varmış
  çok zor işler bunlar bizde avea’ya geçmiştik uygun tarifeli diye faturalarımız yarıdan bile aşağıya inmişti.. üç beş ay derken bir fatura geldiki o inmiş farkıda eklediler eskisinden daha çok nerdeyse para ödedik
  meğer sözleşmede belli bir kota koymuşlar onun altında konuşursan ceza kesiyorlar 🙂
  bu yüzden o minnak yazılı sözleşmeleri okumak lazım
  hepsi aynı deyip boş geçmeyin
  haklıysanız hakkınızı arayın ödemeleri yapınca KAPANDI BİTTİ gibi yazılı kağıtları almadan konuyu kapamayın!

 17. Elif Atalar says:

  Çok güzel bir konuya değinilmiş bugünler de ben de aranıyorum hem de 3 yıl önce taşındığım evimden faturalarımı ödeyerek kapattırdığım hattım taşındıktan 3 ay sonra yeniden açılıyor. O dönemde kaç kez hamile hamile avcılara gidip gelindi bilemiyorum borç yok dendi ancak 2 haftadır yine borç çıkıyor. En sonunda eşim ödeyelim de kurtulalım dedi, evet oturmadığımız evde kullanmadığımız bir interneti ödeyecek hale geldik. Ancak ödemek de mümkün değil böyle bir hat olmadığı için faturamız hiçbir kurumdan ödenemiyor. Yine avcılar yolcusuyuz. Nilgün hanım’ın da dediği gibi bu kez aynı hataya düşmeyeceğim borcu yoktur yazısını almadan eve dönmeyeceğim. Biliyorum ki 3 yıl sonra yine borcumuz çıkacak 🙁

 18. Anonymous says:

  böyle durumlarda tüketici mahkemesine başvurun..3 ay içinde cevap dönüyor. geçmiş olsun ..
  sema

 19. Bizde canı yananlardanız tt net abonesiydik 4 gblikti tarifemiz laptomuz arızalandı servise yolladık modemide fişini falan çektik nete girmiyoruz bize bir fatura 90 lar 100 ler aradım dedim böyle böyle bizde pc yok modmein fişi çekik yok limiti aşmışsınız kardeşim nasıl aşalım pc yok o zaman ceptende girmiyoruz nete öyle bir cep telimizde yok ee sonuç paşa paşa ödedik ve bu bir kaç kez tekrarlandı. 2 sene sözleşme vs die kapattıramadıkda sonra tayinimiz çıktı aradı eşim dedi kapattırıcam yok biz donduralım gitiğiniz yerde açarız arada fatura ödemezsiniz vs tamam dedik 15 günd ebir arıyorlar yok 200 tl yok borç yok ödemediniz eşim en son bağırdı keisn hesabı kapatıcam 200-300 para ödedik kurtulduk şimdi digitürkün netini kullanıyoruz ttnetmi aman amaan diyeyim bize uzak olsun elini versen kolunu kaptırıyorsun.

 20. CANIMIN İÇİ HATIRLARSAN DUYAR DUYMAZ
  KEŞKE ALMASAYDIN GÜLÜM DEMİŞTİM
  MALESEF NE İLK NE SON OLACAKSIN
  BENCEDE PEŞİNİ BIRAKMA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BAŞ VUR
  ÜCRETSİZ,
  ALLAHA EMANET OL CANIM

 21. zelişim içine düşmüş olduğunuz durum gerçekten can sıkıcı,ben bu kurumları kene olarak görüyorum resmen kanımızı emiyorlar.ttnet kullanıcısıyım benimde sözleşmem bitmek üzeredir hemen kontrol edeyim..sana da tavsiyem bimere şikayet maili yaz..

 22. Canım hakkımızı aramamız gerek,ağlamayana emzik yok denir ya aynen öyle olacağız artık,başka çaresi yok inan.İnterneti evde sadece ben kullanırım,oda kısıtlı,malum anne olunca bir sürü işle meşgul oluyorsun,bazen değil bloğuma girmek,bilgisayarı açmıyorum bile.Eşim zaten arada bir oda en fazla on-onbeş dakika kullanır.Geçen ay eşime mail atmışlar,kotanızı doldurdunuz diye:(Kota doldurmak bir yana interneti doğru dürüst kullanmıyoruz bile.Eşim beni aradı,sinirlendim ama ne diyebiliriz,soyuluyoruz resmen.Sanırım kendi borçlarını ödemek için vatandaşı günah keçisi yerine koyuyorlar,ayıp,rezalet bir şey.Alternatif çok olsa değiştirelim diycez ama oda kısıtlı hemde hepsi aynı zihniyet.Bu sadece internet için değil kullandığımız elektrikten suya bankalara kadar böyle.O faturalarda bile kullanılan miktardan çok fazlasını yok vergi yok başka birşey için ödüyoruz.Bugünlerin yarınlarıda var,yarın olmasa bile,ahirette bizden çaldıklarının hesabını verecekler,hepsini Allah a havale ediyorum.Sevgiyle kal…

 23. Bu kurumlar yasal boşluklardan yararlanıp bir güzel dolandırıyorlar. Hepsi de aynı. Hele kapatmak istediğinizde yolunmuş tavuğa çeviriyorlar. Ben daha önce mobil modem kullanıyordum. Modem bozuldu. Gittim “bu cihazlar garanti kapsamında değil” dediler şok oldum. Tahadüttün bitmesine 3 ay vardı sonra da kapatıcaktım. Gittim tam tarihi sordum tam bir yıl ne zaman doluyor diye. “Siz şu gün gelin” dediler. O gün geldi gittim “tamam kapatma işlemini yaptık ancak size iki fatura daha gelecek” dediler kan beynime sıçradı derler ya öyle oldum. Neymiş bu tarihte kesim işlemi yapınca bir fatura daha çıkıyormuş bir de geçen ay varmış. Tartıştık falan ama nafile. Bunlar denetlense yapamazlar. Kandırıyor resmen. Ben nasıl kanıtlıycam yüz yüze görüştüğüm kişinin şu tarihte gelin dediğini. Aynı şeyi ttnet’te de yaşadım. Şimdi de ailemin evine bağlattığım ttnet aboneliği için yüz kere arayan tivibu’ya yüz kere istemiyorum dediğim halde geçen ay gelen faturaya baktığımda tivibu bedelinin de yansıtıldığını gördüm. Annemler farketmemiş ödüyorlar. Aradım “şu anda kapatma sistemimizde sorun var sonra arayın” dediler. Delirmemek elde değil. Yine tartıştık ama yok. Bence imza kampanyası düzenlenebilir. Hem bu koskaca kurumun hem de yetkililerin dikkatini çekebilir.

 24. Merhaba,

  Ben de bir TTNET mağduruyum. Eşime sokakta sadece bilgi vereceğiz diye bir sözleşme imzalatıyorlar. Modem veriyorlarmış kampanya varmış. Fakat biz modem almadık ttnet ten internet bağlatmadık,kullanmadık. 3-4 ay sonra ihbarname gönderdiler 150 tl borcunuz var diye. İtiraz ettik bizim ttnetimiz yok diye. Ödeyin kapatalım dediler.Ödedik, tabi ki kapatmamışlar. Taahhüt süresi kadar bizi borçlandırdılar ve biz itiraz edip ödemeyince en son eşimin maaşına haciz geldi. Düşündükçe sinirim bozuluyor. Biz hiç bir şey yapamıyoruz, hakkımızı arayamıyoruz, ne derlerse o oluyor. Kullanmadığım, hizmet almadığım halde 2000 tl para ödemek zorunda kaldım.

  • Aynen katılıyorum yazdıklarına, ben de defalarca telefon görüşmesi yaptım,öyle yetiştirmişler ki çalışanları, acaip ve anormal bir sükunetle dinliyorlar ve bu da insana hakaret gibi geliyor!
   Zira biz ne dersek diyelim,onların dediği oluyor,hukuken de yapabilecek pek bir şey yok yazık ki!
   Bundan aldıkları güçle, ezebildikleri kadar ezip soyuyorlar işte!
   Zor bela kurtuldum gibi ben de,ancak hala korkuyorum!
   Bu konunun üzerinde daha çok durmak gerekiyordu aslında, göz göre göre binlerce insanın canını yakmaları kabul edilemez!
   Umarım bizler kurtuluruz ve başkalarının canı yanmaz..

 25. stylee says:

  Bende bir öğrenciyim kapattırdığım halde icralık oldum..avukat arar mesaj atar önce hakkınızda yasal işlem başlatıldı diye daha sonra haciz işlemi başlatıldı diye yardımcı olmalarını çok istedim neymiş efendim taksite bile bağlatamayız kredi kartına yaparız ama taksit diyorlar sanki kredi kartım varda..aileminde haberi yok kalmışım çaresiz bu zamanda kim kime borc verir ki herkesin kendine göre derdi var yani:S üstelik inanmayıp 11870 i aradığımda dava dosyamın oldugunu öğrendim..başka avukatlarda msjla haciz işelmi başlatıldı diyemezler elinize yasal kağıdın gelmesi gerek diyorlar.. resmen soygun başka birşey değil internet kullanın diye can atarak bağlattırıyorlar para almaya gelince soyoyorlar…

 26. fatoş says:

  bizde internetimizi kapattırdık. bizi daha önce ttnette çalışan bir avukat dostumuz uyardı kapatmak istiyorum dediğinizde kapatmış olmuyorsunuz hesabınızı donduruyorsunuz. onun için iptal etmek istiyorum demeniz gerekiyor. yoksa böyle istenmeyen durumlarla karşılaşırsınız diye .

 27. nedime says:

  Aynı olayı ben de Doping ADSL de yaşadım.4 kanaldan (E-mail – SMS – Yazılı ortamda fatura – Telefon) iletebilecekleri (ki normal süreçte gayet iletebildikleri! ) faturalarını bizden saklayıp üstelik bankadan verilmiş otomatik ödeme talimatımızı tek taraflı olarak kafalarınca da iptal ettirip ödemede gecikme var diye avukata vermişler.Taahhüt süresi dolmadan cezasına da katlanarak iptal ettirdiğim abonelik üzerinden aylar sonra bu şekilde zorla tahsilat yaptılar ve açıklamaları da şuydu arayıp zamanında takip etseydiniz kanuna göre borçlu borcundan sorumludur! Allah yedikleri bu kul haklarını burunlarından getirsin bu sahtekarların.

 28. İlk internet eve aldığım zaman ttnet’ten almış ki o zamanlar o vardı. İlk kayıtla faturam dışında çok yüklü kazık yedim. Sonra ara ara bir kaç defa ufak meblalar oldu ama pek hatırlamıyorum.En son hattımı değiştirdiğimde defalarca aradılar para üstünüzü gelin alın diye 3 defa gittim. En sonunda yok öyle bişey dedi ve gidişlerim de sırada olan insanları da aynı şekilde çağırıp elleri boş döndüğünü gördüm.

 29. Kisa vadade TTNET birseyler kazandigini sanabilir ama uzun vadade insanini kaybediyor.

 30. FIRAT TEKEV says:

  BEN BU YAZIMIN BAŞLIĞINA BÜYÜK SOYGUN TTNET DİYORUM…
  ARKADAŞLAR İNTERNETİMİZİ KAPATIN DİYORSUNUZ… VE KAPATTIK DİYORLAR SONRA AYLAR SONRA SİZİ GENEL MÜDÜRLÜKTEN ARIYORUZ DİYORLAR EĞER 6 AYLIK BORCUNUZ OLAN 600 TL Yİ YATIRMAZSANIZ YASAL SÜREÇ BAŞLAR DİYORLAR. SİZ KAPATTIK DİYORSUNUZ ONLAR SİZE DONDURDUK DİYORLAR VE İNTERNETİNİZ OTOMATİK OLARAK KENDİLİĞİNDEN AÇILMIŞ DİYORLAR. BİRDE ŞİKAYETİNİZ VARSA SAVCILIĞA GİDİN DİYORLAR PİŞKİN PİŞKİN… TTNETTEN ÇEVRENİZİ UZAK TUTUN

 31. Osman nuri says:

  Benim de sizinkilere benzer bir sorunum oldu paylaşmak istedim . Yeni bi eve taşındık 2-3 ay interneti kullanmadıgım halde fatura geldi . Taahhüt sona etmişti . Bende kullanmadıgım bişe ye neden para ödeyim diyerekten interneti kapattırmayı düşündüm . Neyse kapattırmak için gittiğim de faturaları ödemem gerektiğini söylediler bende faturaları ödeyim tekrar gittim . İnternetiniz kapatılacaktır size telefon gelicek kapatmak istediğinizi söyliceksiniz kapanıcak tarzında birşey söylediler . Telefon geldi ama internetin üstüne oldugu kişiye degil yani bana degil babama geldi . Babam da dondurmayı talep etmiş herşey güzel devam ediyor şuana kadar benim aranmamam dışında. Ben askere gittim , ondan sonra internet açılmış ne bi bilgi ver mek var ne bişe var . Askerden geldim 4 ay geçti ve bana haciz kağıdı geldi. Tam olarak 4 fatura mevcut normal fiyatı 400 küsür şuan 840 tl . Ben telekoma dilekçe verdim yukarıda bi arkadaşın dediği gibi yanıt aldım ödeyin öyle incelenir . Bugün avukatlar aradı önce çalışanıyla konuşmuşum biraz kalayladım bana 800 lira gibi bi rakam için ödeme kolaylığından bahsediyor ama bilmiyorki insanların enayi yerine konması daha acı . Ondan sonra direk avukat Serkan bey aradı maaşınıza haciz konucak dedi tabi Serkan bey koyun dedim isterseniz o borcumdan dolayı hapisede atın ödemicem dedim . Bakalım ne olucak tavsiyesi olan olursa takip ediyorum sayfayı . İyi günler

 32. Yudum Su says:

  6ay önce kapatirdigim internetime kapatmayip dondurmuslar özellikle taşındığım için tamamen kapatmak istedigimi o kadar da belirtmiştim ben ttnt kadar insanları mağdur eden bir kurum daha görmedim almadığım hizmetin faturasını ödedim kesinlikle helal etmiyorum suan kac arkadaşım başına geldi aynı şey kesinlikle kimseye ttnt tavsiye etmiyorum etrafımdaki herkesi bu konuda uyarıyorum Dikkat soygun varrr…

 33. ferhat aşim says:

  slm arkadaslar bende ttnet magdruyum 2 sene kullandım sözlesmem bitti ve yeniledim bir ay sonra faturaya ek bayının bırı telefon vermıs ben faturaları yatırmadım bu bölgede bulunan genel merkezlerıne itiraz ettim 5 gunsonra aradılar itirazı kabul etmedıklerını benım mahkemeye vermemeı ondan sonra degerlendıreceklerını soyledıler bende kızdım hata sızın sız verın ben ıtıraz ederımdedım sım dı 3950 tel fatura cıkartmıslar. bunların mahkemeye vermelerını beklıyorum versınler ıtıra edercegım ardından dava acacagım.. sakına ttnet kullanmayın…

 34. tülay says:

  Beş yıl önce TTNet’i kapattım ödenmemiş faturam kalmasın diye üç ay boyunca gidip borcum var mı diyerek takip ettim iki fatura daha ödedim sonra ilişiğim kesildi yani ben öyle sanmışım beş yıl sonra icra takibinde borcum olduğu bilgisini mesajla aldım. kapatırken döne döne borç sorgulattım kapandı değil mi diye sordum adamlar köpeksiz köyde deyneksiz dolaşıyor bizlerde de iş yok dayanışma yok iptal etsin insanlar aboneliklerini bir anda bakalım yapabilirler mi ama bir gün kendileri de aynı duruma maalesef düşecekler.

Yorumunuzu yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.