ANA SAYFA HAKKIMDA TARİF DEFTERİ MUTFAK ÖLÇÜ TABLOSU İLETİŞİM
Sentido  Orka  Lotus  BEACH

Sentido Orka Lotus BEACH

LoadingTarif Defteri'ne Ekle

Geçtiğimiz  hafta sonu  eşimle birlikte  hem gezmek  hem de dinlenmek için  Marmaris’e gitmeye  karar verdik. (Gezerken dinleniyoruz biz. 🙂 )

Havanın yağmurlu oluşu, dönene  kadar  da  açılmama  ihtimali  bu  kararımızdan  caydıramadı  ve  bazen  usul usul ,bazen  de  gök  delinmişcesine yağan  yağmur  eşliğinde  ve  bu sebeple  çok  da  sağa  sola  sapamadan  Marmaris’e  vardık.

Dışarıda  gezme  şansımız  olmadığı için, kendimizi  Orka Oteller  zincirinin bir halkası olan  Nergis Beach’e  attık.

 

Heaven42_Hand_035131_FAV_panel_4C (3208x3360)

Otele  adım  atıp da  lobiye  girdiğimiz  andan  itibaren,sanki  ilk  defa geldiğim bir  mekan değil  de,  babamın  evine  gelmişim gibi  karşılanmak  çok  hoşuma  gitti.

Hepsi   birbirinden  güler yüzlü personelin,bu  enerjilerinin sebebini   merak  ederken (Normalde daha  resmi  çalışanlar  görüyorum.) tesadüfen  otelin  sahibi  Turgut Bey ile  de  tanıştık ve gördüm ki, beyefendinin  tevazuu çalışanlarına  tümüyle  sirayet  etmiş  ve hep  birlikte  müşteri  memnuniyetini  ilke  edinmiş  bir ekip  oluşturmuşlar.

10448805_1577031032583999_2013222172339769219_n

Ve  eşimle  başladıkları  sohbete  dahil olduktan  sonra  otel  zincirlerine  dahil  ettikleri Marmaris’in en  özel  ve  güzeli  olan  şuan  size  bahsedeceğim ,  Ege’nin en güzel koylarından biri olan Marmaris  koyu sahilinde,çam ormanları içindeki  Sentido Orka Lotus Beach’i  sezona  yetiştirmek  için  hummalı  bir  çalışma  içerisinde  olduklarını  öğrendim.

Önümüz yaz  ve  bir  çoğumuz  tatil  planlarını  yapmaya  şimdiden  başlıyoruz.Dedim ki,gidip  göreyim,eğer  gelmeye  değecekse  takipçilerimle  paylaşayım  ki  alternatif  olarak  değerlendirip  listelerine  alsınlar.

Sağolsun  Levent  Bey,yağmur,çamur  demeden  bizi buraya  getirdi ve  gördüm ki,cennetten bir köşe  sanki.

(Bence  direk  rotayı  buraya çevirin ve ortamın  tadını  çıkarın. (;  )

DSC_4372

Sentido Orka Lotus Beach ‘de  ilk  dikkatimi  çeken,doğayla  iç içe  olması ve  doğayı,ağaçları  koruyarak  oluşturulan  yaşanası manzara..

Bir  tarafınız  deniz,bir  tarafınız  miss  gibi  çam  ormanlarıyla  kaplı.Burada  huzur  bulmamak, tüm zamanların  yorgunluğunu  atmamak  gibi  bir  lüksünüz  yok bence. 🙂

10978660_1577034422583660_5240961884048616236_n

Tatile  gittiğimiz zamanlarda  sahile  indiğim  zaman, yabancı  misafirlerin  ellerindeki  kitaplar  hep  dikkatimi  çekmiş  ve  hoşuma  gitmiştir.

Bu  yüzden  yanımda en  az  3  kitap  götürmekle  beraber (1  tanesini  bile  bitiremeden  geri  getirsem de.) otelin kütüphanesini gezmek, her  ne kadar  farklı  dillerde olsalar da o kadar  kitabı  bir  arada  görmek,sanki  ayakkabı  veya  çanta  mağazası  geziyormuşum gibi mutlu  eder beni.

İşte   Sentido Orka Lotus Beach in  kütüphanesinde oturmak  bile, benim gibi  düşünenler için biçilmiş  kaftan..

Daha  fazla  görsel ,detay  ve  rezervasyon için Facebook  veya  wep  sayfasından  iletişime  geçebilirsiniz.

Fikrimce,hiç durmayın, hemen yerinizi  ayırtın. 🙂

DSC_4391-001

Biz  oradayken  hava  yağışlı  olduğu  için denizi  masmavi  göremedik fakat,  o havaya  rağmen   manzara  öyle  güzel ve  iç  açıcıydı ki,sırf  bu  manzarayı  seyretmek  için  bile  hiç   düşünmeden  yola  düşülüp  gidilirdi.

Yukarıda da  söylediğim gibi,  her  odanın penceresinden  dışarıya  bakışta göz  göze  geldiğiniz  ve  pencereyi  açınca  miss  kokusunu  içinize  çektiğiniz  ağaçların varlığı bile  mutluluk sebebi..

DSC_4389

Bu yaz  yolunuzu  Marmaris’e  düşürün  ve  denizin mavisiyle, ormanın  yeşilinin  en  güzel  tonlarının  bir  araya  geldiği bu  şahane  mekanda kendinize güzel  bir  tatil  armağan edin.

Zaman  hızla  akıp  giderken,geriye  dönüp baktığınızda  hatırlayacağınız  güzel  anlar için.. 🙂

 

4 yorum

  1. Halil Şahbazoğlu says:

    Keşke siz birazfotoğraf çekip paylaşsaydınız…

  2. muhafazakar bir otel mi acaba gitmek isterim

Yorumunuzu yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.