30 Temmuz 2021, 12:56 tarihinde eklendi

SADECE 2 YUFKAYLA 12 TANE SİRKELİ UNLU ÇITIR ÇITIR BÖREK YAPABİLİRSİNİZ- ÇOK PRATİK VE ÇOK NEFİS

SADECE 2 YUFKAYLA 12 TANE SİRKELİ UNLU ÇITIR ÇITIR BÖREK YAPABİLİRSİNİZ- ÇOK PRATİK VE ÇOK NEFİS

Bugün sizlerle çıtır çıtır çok nefis bir börek tarifi paylaşacağım bu tarifi daha önce denemediyseniz mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum yapılışı çok kolay ve çok lezzetli bir tarif paylaşmak istiyorum sizinle.

çıtır çıtır olduğunu görmenizi istiyorum gerçekten o kadar güzel ki muhteşem bir tarif Arkadaşlar bu tarifi kaçırmayın derim.

 

Muazzam lezzetli bir börek ve sizleri bekletmeden çıtır çıtır nefis böreklerimin yapılışına geçiyorum. Böreklerimi nasıl hazırladığımı Hadi hep birlikte izleyelim.

İç harcı için bir kâse beyaz peynir kullanıyoruz. Üzerine de bir tutam maydanozu güzelce doğradım onu ekledim. Şimdi de böbreğimizin çıtır çıtır olmasını sağlayan sosumuzu hazırlayacağız. Sosu için 200 ml. bardak ölçüsüyle bir su bardağından bir parmak eksik zeytinyağı kullanıyoruz. 4 yemek kaşığı elma sirkesi. Üzüm sirkesi de ekleyebilirsin. Su bardağından bir parmak eksik un ekliyoruz. Burada yarım paketten biraz daha az kabartma tozu var kabartma tozunu da ilave ediyoruz ve sosumuzu karıştırıyoruz. El açması kadar güzel çıtır çıtır şahane bir börek olacak. Böreğinin sosu hazır. Toplamda 4 tane yufka kullanacağız. İkişer ikişer yufkaları hazırlamış olduğum sosu yufkanın her tarafına ya sürüyoruz bir fırça yardımıyla sirkeli unlu sosunu yufkalı her tarafına sürüyorum sosu sayesinde elde açılmış gibi çıtır çıtır çok güzel pul pul dökülen nefis bir böreğimiz de olacak inşallah yufkanın her tarafına gelecek şekilde sürdüm. Şimdi yufkaları önce ortadan ikiye kesiyoruz yufkaları 4 parçaya kestik her 4 parçayı da 3 parçaya kesiyoruz 3 adet yufkadan toplamda 12 tane böreğimiz çıkacak.

Hazırladığım peynirli karışımdan yufkaların iç kısımlarına koyuyoruz. Dilerseniz kıymalı yapabilirsiniz, patatesli de yapabilirsiniz. Şimdi yufkaların kenardan içe doğru katlayarak klasik bir börek gibi sardım böreklerini pişirme kâğıdı fırın hepsini alıyorum 

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *